Chatbot Conversation Copywriter

Coöperatie VGZ

Arnhem, Gelderland, Netherlands

Permanent

Jul 7

This job is no longer accepting applications.

Bij VGZ hebben we een heldere missie: samen werken aan een gezonder Nederland, elke dag weer. Jij draagt binnen de rol van Chatbot Conversation Copywriter bij VGZ in Arnhem direct bij aan het realiseren van deze missie. Als Conversation Designer ben je iedere dag bezig met het bedenken, vernieuwen en optimaliseren van conversaties voor onze digitale assistent met als doel om een menselijke dialoog te voeren via het digitale kanaal, waarbij gemak en inlevendheid voorop staan. Nieuwsgierig? Lees hier meer!

Hoe ook jij het verschil maakt

In het Digital Assistance team wordt iedere dag gewerkt aan de digitale assistent van Coöperatie VGZ, Chatbot SAM. Deze chatbot beantwoordt ruim 580.000 vragen per jaar rondom zorg- en verzekeringszaken. We willen dit kanaal steeds verder uitbreiden en zo goed mogelijk laten aansluiten op de klantvraag van onze 4,2 miljoen leden. Onze missie is dan ook dat onze leden binnen no time een begrijpelijk, persoonlijk en inlevend antwoord krijgen binnen het chatbotkanaal. En daar hebben we jou voor nodig! 

Je bent een echt schrijftalent, maar hebt ook veel aandacht voor optimalisaties. Je haalt je inspiratie hiervoor uit rapportages, maar ook uit je eigen ervaring. Zijn de doelen van jouw content behaald? Top! Zo nee: dan kijk jij ernaar uit om te optimaliseren. Je staat ervoor open om feedback op jouw werk te krijgen, maar je geeft zelf net zo makkelijk feedback aan je collega’s. 

In dit team werk je nauw samen met andere conversational designers, conversational copywriters, een propositie expert, UX-designer en data-analisten.

Jij bent in staat de chatbot naar een volgende fase te brengen, samen met je collega’s. Waarbij je jezelf continu de vraag stelt ‘Hoe kunnen we het beter maken voor onze leden?’. Je hebt hierin een ontwikkelde organisatiesensitiviteit en bent goed in het afwegen van belangen. 

Je zoekt graag de samenwerking op met de juiste personen binnen cVGZ zodat je op de hoogte bent van (digitale) optimalisaties die van belang zijn voor de digitale assistent. En je hebt continu aandacht voor de laatste ontwikkelingen op het gebied van conversational design. Tevens deins je niet terug voor het strategisch meedenken over de chatbotontwikkeling en het proactief aandragen van initiatieven aan je team. 

In jouw team ben jij één van de experts op het gebied van Content en Communicatie. Je verhoogt jouw kennis door trends te volgen, evenementen bij te wonen en open te staan voor de kennisoverdracht van collega’s. Jij leert van experts en zij van jou! Zo word jij later ook breder inzetbaar als (content)marketeer.

Samen transformeren we de zorg. Wat betekent dat voor jou?

 

Wij hebben oog voor ontwikkeling. Ontwikkeling van de juiste zorgoplossingen en jouw persoonlijke groei. Bij VGZ werken wij plaats -en tijd onafhankelijk en zijn ervan overtuigd dat door de juiste werk/privé balans je het langst gezond blijft. Op deze manier krijg jij ruimte om met jouw unieke talent te werken aan projecten, binnen een omgeving waar expertise en innovatieve ideeën centraal staan. 

Daarnaast bieden we jou: 

 • Een salaris tussen de € 3.000,- en € 4.500,- bruto/maand op basis van 38 uur (salarisschaal G/H van de CAO van VGZ) 
 • Een uitgebreide studieregeling gericht op ontwikkeling, loopbaan en de verbreding van je inzetbaarheid 
 • Een persoonlijk opleidingsbudget van € 500,- per jaar 
 • Vakantiegeld (8%) en dertiende maand (8,33%) 
 • Uitgebreide pensioenregeling bij SBZ Pensioen 
 • Zorgverzekering via de VGZ-personeelscollectiviteit. 
 • Naast aantrekkelijke kortingen, ontvang je een werkgeversbijdrage van € 57,- bruto per maand 
 • Het gezondste kantoor van Nederland in Arnhem, met de mogelijkheid om van huis uit te werken
 • Gedurende je dienstverband bij VGZ krijg je een volledig verzorgde thuiswerkplek ter beschikking gesteld 

Dit is wat jij meebrengt

Als Conversation Designer kun je eenvoudig een boodschap versimpelen en meetbaar maken, vanuit de drive om het elke keer iets beter te doen. Je bent een aanpakker, staat stevig in je schoenen en weet op natuurlijke wijze te overtuigen. Je neemt initiatief, bent inlevend en benaderbaar. Ook ga je proactief opzoek naar verbeteringen om deze vervolgens ook zelf door te voeren en te testen.

Verder beschik jij over:

 • HBO/WO werk- en denkniveau
 • Minimaal 2/3 jaar werkervaring
 • Affiniteit met (digitale) zorg
 • Liefde en gevoel voor taal: je beheerst de Nederlandse taal uitstekend en je Engels is op peil
 • Ervaring met conversationeel schrijven voor chatbots en/of voicebots
 • Ervaring met agile werken
 • Ervaring met het organiseren en begeleiden van Design Sprints is een pré
 • Certificeringen als Conversation Designer is een pré
 • Ervaring met werken in een CMS (zoals Sitecore) is een pré

Met hart voor Zinnige Zorg 

 

De zorg in Nederland is goed, en dat willen we graag zo houden, want goede zorg is voor iedereen onmisbaar. Maar hoe moet dat, als er te weinig personeel is en de kosten blijven stijgen? Als één van de grootste zorgverzekeraars van Nederland - met ruim 4,2 miljoen verzekerden en ruim 2.500 medewerkers – zijn wij in de positie om te zoeken naar de oplossing. 

Onze aanpak: we zetten ons al een aantal jaar samen met zorgverleners in voor betere zorg voor de patiënt tegen lagere kosten. Zinnige zorg noemen we dat. We stimuleren zorginstellingen om slimme initiatieven van zorgverleners over te nemen. Dit leidt vaak tot meer tijd voor de patiënt, betere adviezen en digitale oplossingen om meer patiënten snel te kunnen behandelen.

Klaar om de zorg vooruit te brengen? 

Werken bij VGZ betekent werken in een organisatie waar integriteit centraal staat. Pas dan kunnen onze verzekerden en samenwerkingspartners er namelijk écht op vertrouwen dat de informatie die zij met ons delen, in goede handen is. Ook financiële integriteit waarbij we op een transparante en bewuste manier omgaan met financiële middelen, hoort daarbij. Om deze integriteit te kunnen waarborgen, screenen wij iedereen die werkzaamheden gaat verrichten voor VGZ. Ook zijn wij als zorgverzekeraar wettelijk verplicht om de betrouwbaarheid van medewerkers in een integriteitsgevoelige functie te onderbouwen. 

Dat wij als organisatie een grote verantwoordelijkheid dragen, voelen wij. Risicobewust handelen is dan ook voor iedere VGZ’er een belangrijk onderdeel van het werk.

Solliciteer dan uiterlijk 11 juli op deze vacature via onderstaande sollicitatiebutton. Heb je nog vragen over de vacature? Neem dan gerust contact op met René Kleinveld, Recruiter bij VGZ via r.kleinveld@vgz.nl of 06 31 95 94 53 (ook via whatsapp).

Bij VGZ zijn wij op zoek naar uniek talent. Wat dit betekent voor onze sollicitatieprocedure? Dat we deze waar nodig aanpassen, zodat elk individu met hart voor zinnige zorg, zich uitgenodigd voelt om bij ons te komen solliciteren.

You must be logged in to to apply to this job.

Apply

Your application has been successfully submitted.

Please fix the errors below and resubmit.

Something went wrong. Please try again later or contact us.

Personal Information

Profile

View CV/resume

Details

Coöperatie VGZ

Met hart voor zinnige zorg

{{notification.msg}}